Home arrow Actueel arrow Glimlach redt bijbeltransport
Glimlach redt bijbeltransport
Afdrukken
Bijgedragen door Ingrid Scholten

Open Doors houdt jaarlijkse ontmoetingsdag! ZWOLLE - Toen Johnny Li in China samen met enkele mede-werkers in twee vrachtwagens vol met Bijbels enkele politie-agenten tegemoet reed, wist hij niets anders te doen dan, na ernstig gebed tot God, tegen de agenten te lachen. Ze lachten terug, maar maanden de vrachtauto’s wel tot stoppen. Toen ze dichterbij kwamen, gebeurde het wonder: ze mochten toch doorrijden.

Over deze en vele andere ervaringen vertelde de enthousiaste Li zaterdag op de landelijke Open Doorsdag in de IJsselhallen in Zwolle. „We heten Open Doors, maar zo open zijn we helemaal niet”, vertelt hij lachend over zijn ervaringen. Li werd geboren in Hongkong. Hij was lid van een criminele bende en is nu rondreizend spreker van Open Doors in China.

De dag in Zwolle werd bezocht door meer dan 4000 mensen. Vooral ervaringen van mensen die wereldwijd moeten lijden om het geloof stonden centraal. In zijn openingswoord benadrukte T. Schotanus, directeur van Open Doors Nederland, het belang van het vernemen van die ervaringen uit de eerste hand.

Behalve Bijbels ontvangen christenen van Open Doors ook trainingen om moeilijke omstandigheden te doorstaan. Schotanus: „Je moet de mensen niet uit de vervolging halen, maar ze weerbaar maken in de vervolging.”

Stralend gezicht
Een van de mensen die een grote rol hebben gespeeld in de totstandkoming van zo’n weerbaarheidstraining, is Vijayesh Lal uit India. „De christenen in India zijn vooral mensen uit de laagste kaste, de verworpenen. Deze groep vormt 80 procent van de bevolking. De kerk in India groeit met 3000 christenen per dag, volgens voorzichtige schattingen. De moeilijkheid is dat al deze mensen onderwezen moeten worden. Tegelijk is het ook een bedreigde kerk: men wil niet dat de kerk zich richt op de verworpenen”, aldus Lal.

Aangrijpend was het verhaal van de Noord-Koreaanse Joo Eun. Gevlucht voor de honger, belandde ze in 1998 in China. Ze vertelde over de eerste ontmoeting met christenen. „Toen de mensen gingen bidden en over de hemel spraken, begreep ik er niets van. Wat moet ik in de hemel? Ik wil eten.” Maar twee maanden later kwam ze tot geloof en beleed ze haar zonden.

Uiteindelijk ontvluchtte de Koreaanse met haar twee kinderen China, omdat Noord-Koreanen daar niet welkom zijn. In Zuid-Korea werd ze wel gastvrij ontvangen en inmiddels is het gezin herenigd. „Als God een Noord-Koreaan kan redden, dan kan Hij de hele wereld redden.”

Met een stralend gezicht eindigde ze haar verhaal met het zingen van ”Welk een vriend is onze Jezus” in haar moedertaal.

Zondagsschool
De Indonesische dr. Rebekka Zakaria zat 25 maanden gevangen omdat ze op de zondagsschool moslimkinderen het Evangelie had gebracht. Dankbaar vertelde ze dat ze in de gevangenis, onder andere dankzij Open Doors, meer dan 23.000 brieven heeft ontvangen. Door deze brieven wist ze dat ze niet alleen was. „Dank U, Heere”, bad ze in de gevangenis, „U bent ook in zo’n situatie geweest. Maar ik sta er niet alleen voor.”

De internationale directeur van Open Doors, J. Companjen, sprak in de morgenbijeenkomst over Exodus 3:2-10: „Ik heb zeer wel gezien de verdrukking van Mijn volk, en hun geschrei gehoord.” Dat woord geldt ook voor de lijdende kerk, aldus Companjen.

Hij spoorde de aanwezigen aan om door te gaan met gebed voor de onderdrukte kerk. „Op aarde kan er bij de wereldleiders in Washington of Moskou nog wel eens paniek ontstaan over wereldproblemen, maar er is geen paniek in de hemel. God heeft een plan.”

Aan het eind van de dag werd het startsein gegeven voor de actie ”Op weg naar Beijing”, waarbij in het kader van de Olympische Spelen in 2008 de schijnwerpers worden gericht op mensen die in de schaduw staan: de vervolgde christenen.


05-11-2007
Bijgewerkt op: 11-11-2007
Archief

Meer nieuws...
Woord


“…gij toch zijt Mijn getuigen… Ik werk, en wie zal het keren?”(Jesaja 43:13b)

God heeft een nieuwe tekst waar wij, als gemeente, mee bezig moeten zijn. Maar ook in ons persoonlijke leven. Waarom bepaald God ons zo nadrukkelijk bij iets wat Hij wil?

Kan God het nog duidelijker zeggen? Hij werkt en niemand zal dat keren. God zegt en belooft dat Hij Zijn werk doet, dat wij daar getuigen van zullen zijn en dat niemand Hem kan tegenhouden. God laat Zich niet tegenhouden. Alleen zijn wij wel in staat om Hem op te houden, Gods werk uit te stellen en zelfs dat God een omweg moet nemen, om Zijn doel te bereiken.
Wij zullen God aan het werk zien dit jaar. In deze wereld, met Israël, met de gemeente en met ons eigen leven. Dat belooft wat. Maar tegelijk heeft God er een andere tekst naast gelegd, omdat God door ons heen werkt, is Hij in zekere zin van ons afhankelijk. En die tekst vraagt wat van ons! De eerste tekst is een machtige zekerheid en geweldige belofte, maar de tweede tekst vraagt durf en overgave:

“…Adonai, handel met mij om uws naams wil…” (Psalm 109:21).
Woorden die David durft uit te spreken en waarmee hij zijn hele leven in Gods handen legt: “God, handel maar met mij”. Ongeacht wat God dan gaat doen? Als Gods weg en Gods plan met je leven nou eens heel anders is dan jij denkt en hoopt? Mag God Zijn werk aan jou doen, werk dat niet te keren is? Als wij dat gebed van David over durven nemen, dan zullen we God aan het werk zien, van heel dichtbij!